Oldukça yüksek fiyatlardan satışı yapılan Alkali su sağlık açısından pek çok faydası bulunuyor. Ancak bu kadar fiyatı vermek istemeyen yada veremeyecek olan kişiler için Ender Saraç Alkali su tarifi verdi. Verilen tarif ile herkes evde kolay bir şekilde Alkali su hazırlayabilecek.

Alkali Suyu Kimler İçmeli?

Sağlık açısından değerlendirilen bu suyu genelde mide asit oranı düşük olanlar ve yüksek tansiyonu olan kişiler tüketmesi gerekiyor. Ancak bir gün içerisinde 2 litreden fazla Alkali su tüketimi tavsiye edilmiyor. Evde hazırlamak için ise

Ender Saraç Alkali su tarifi şu şekilde;

  • Malzeme olarak gerekli olan tek şey İngiliz karbonatı oluyor. Ancak İngiliz karbonatını bulamayan kişiler alternatif olarak yemek sodası yada alkali damla alabilirler.
  • 2 litre su

Hazırlanışı;

2 tatlı kaşığı İngiliz karbonatını 2 litre suyun içerisine ekleyin ve iyice karıştırın. İyi bir alkali su elde etmek istiyorsanız mutlaka İngiliz karbonatı bulmanız gerekiyor. Ancak alkali damlayı 2 damla damlatarak da Alkali su elde edebilirsiniz fakat yeteri kadar etkili olmayabilir.

Ender Saraç Alkali Su Alternatif Hazırlanışı

Yukarıda verilen tarifin dışında Ender Saraç evdeki malzemeler ile doğal alkali besinler tüketmeniz için tavsiyelerde bulunuyor. Bu tavsiyeler ise içme suyunun içerisinde aşağıdaki malzemeleri koyarak hazırlanıyor;

  • Tarçın, limon
  • Elma, ayva kabuğu
  • Üzüm, keçi boynuzu
  • Domates tatlı biber

Verilen besinler yüksek oranda alkali içerdiği için içerisine koyulan içme suyunu bir süre sonra Alkali su haline getiriyor. Ancak Ender Saraç’ın söylediğine göre doğal yolla elde edilen bu sular İngiliz karbonatı kadar etkili olmuyor. Peki İngiliz karbonatı neden daha etkili?

  • İngiliz karbonatı dünyadaki alkali oranı en yüksek gıdalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.
  • Bunun yanı sıra İngiliz karbonatı ile hazırlanan alkali sular yoğunluk açısından daha az tüketilerek daha fazla verim elde edilebiliyor.
  • Alkali soda yada diğer besinler başka bileşenler içerdiği için farklı hastalıkları olan kişilerde yan etki yaşamalarına neden olabiliyor.

Tüm bu sebeplerden dolayı Ender Saraç alkali su tarifi vererek kişilerin kolay bir şekilde evde kendi sularını hazırlamaları gerektiğini belirtti. Ayrıca piyasada bulunan yüksek fiyatlara sahip alkali sular sahte çıkabiliyor.

Ender Saraç’tan Alkali Su Tüketim Sıklığı Tavsiyesi

Tüketim olarak günde 2 litreden fazla tüketilmemesi gerektiğini öğrendiniz ancak doğru olan tüketim miktarı ve sıklığını da öğrenmeniz gerekiyor.  Verilen Ender Saraç alkali su tarifi her gün yarım litre tüketilmesi yeterli oluyor.

Hoşunuza gidebilir